Kategoria:
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Decydując się na zaciągnięcie kredytu starajmy się zawsze, aby zakup, który w ten sposób finansujemy, był ważną inwestycją, dzięki której pomnożymy majątek. Najgorszym wyjściem jest wziąć kredyt po to, aby wydać pozyskane w ten sposób pieniądze na bieżące wydatki.
Zapewne nieraz, kiedy brakowało ci gotówki na zakup potrzebnych rzeczy, zastanawiałeś się nad tym, czy nie pójść do banku i zaciągnąć kredyt. Zanim jednak wystąpisz z wnioskiem o przyznanie kredytu warto ponownie przemyśleć czy zaciągnięcie pożyczki na pewno jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Za każdym razem, kiedy rozważasz zaciągnięcie kredytu, musisz pamiętać o tym, że odsetki od pożyczonych pieniędzy są jednym z głównych źródeł dochodów banków. Innymi słowy, kupując coś na kredyt zawsze zapłacisz więcej, niż gdybyś sfinansował ten zakup z własnych środków. Nie znaczy to jednak, że w każdym przypadku wzięcie kredytu jest złym rozwiązaniem. Zaciąganie pożyczek jest uzasadnione, jeżeli w ten sposób możesz dokonać naprawdę istotnych dla ciebie inwestycji.
 
Opierając się wyłącznie na własnych środkach finansowych, niektóre istotne dla ciebie zakupy, takie jak chociażby kupno mieszkania, mógłbyś zrealizować dopiero po wielu latach systematycznego oszczędzania. Okres gromadzenia niezbędnej kwoty pieniędzy mógłby się nawet okazać na tyle długi, że dobra, które chciałbyś kupić, po upływie jakiegoś czasu, już nie byłyby ci tak bardzo potrzebne. Na przykład, posiadanie dużego mieszkania, w którym mógłbyś wygodnie zamieszkać jest bardzo ważne zazwyczaj pomiędzy ok. 30 a 50 rokiem życia. Jeżeli przed osiągnięciem 30 roku życia nie dysponujesz odpowiednią kwotą na samodzielny zakup mieszkania, ale masz stałe źródło dochodów, to wówczas warto abyś pomyślał o kredycie.
Wzięcie kredytu będzie także uzasadnione w sytuacji, gdy zamierzasz rozpocząć działalność gospodarczą, a posiadane oszczędności będą zbyt małe, aby otworzyć własny biznes. W tym momencie rezygnując z kredytu przekreśliłbyś szansę na rozwinięcie własnej firmy i być może na szybkie pomnożenie oszczędności.
Można też wskazać wiele wydatków, których nie należy raczej finansować kredytem bankowym. W szczególności powinieneś powstrzymywać się od zaciągania pożyczek gotówkowych na bieżącą konsumpcję.
Pamiętaj, że kredyty trzeba będzie spłacić, a spłacając je będziesz ponosił również koszty odsetek, które są wynagrodzeniem dla banku za udostępnienie ci środków finansowych. Decydując się na zaciągnięcie kredytu staraj się zawsze, aby zakup był ważną inwestycją, dzięki której pomnażasz swój majątek. Najgorszym wyjściem jest wziąć kredyt po to, aby wydać pozyskane w ten sposób pieniądze na bieżące wydatki, czyli potocznie ujmując, aby „przejeść” kredyt.
                                                                                                                                                                                                                 zrozumfinanse.pl


Kredyty gotówkowe, chwilówki online przez internet, pożyczki społecznościowe. Ubezpieczenia, inwestycje, konta osobiste i wiele innych.Recenzje, poradnik.Design by: www.diablodesign.eu