Kategoria:

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gdy jednocześnie w różnych bankach i w różnych terminach spłacamy kilka kredytów i pożyczek nieraz możemy mieć problemy z kontrolowaniem stanu naszego zadłużenia. Dlatego warto rozważyć połączenie wielu kredytów w jeden. Rozwiązanie to może również okazać się bardziej korzystne finansowo.
 
Zamiast pamiętać o spłacie kilku kredytów w różnych bankach i dodatkowo w różnych terminach, lepiej spłacać jeden kredyt. Banki proponują więc swoim klientom kredyty konsolidacyjne. Jest to korzystne rozwiązanie, a z reguły także mniej uciążliwe dla twojego budżetu. Przede wszystkim dlatego, że spłacasz jedną ratę, w jednym banku i najczęściej na dobrych warunkach, które udało ci się wynegocjować z bankiem.

Główną przyczyną, dla której koszty kredytów konsolidacyjnych są zazwyczaj niższe od kosztów choćby kredytów gotówkowych lub zaciągniętych na karcie kredytowej jest to, że najczęściej ich zabezpieczeniem jest nieruchomość. Niższą ratę kredytową można również uzyskać poprzez wydłużenie okresu finansowania, dlatego zorientuj się, w którym banku możesz uzyskać kredyt o długim okresie spłaty. Dzięki zabezpieczeniu kredytu hipoteką ustanowioną na nieruchomości takiej jak mieszkanie czy dom banki zyskują gwarancję zwrotu pożyczonej kwoty wraz z należnymi odsetkami.
W przypadku kredytów konsumenckich, zabezpieczeniem dla banku są wyłącznie twoje obecne i przyszłe dochody. Jeżeli straciłbyś pracę, a twoje miesięczne dochody gwałtownie by się zmniejszyły, bank miałby spore trudności z odzyskaniem pożyczonych pieniędzy. To właśnie ze względu na większą wiarygodność zabezpieczenia hipotecznego, banki mogą oferować korzystne warunki udzielenia kredytów konsolidacyjnych.
Niektóre banki oferują kredyty konsolidacyjne w wysokości przekraczającej łączną kwotę dotychczasowych zobowiązań. Oznacza to, że oprócz spłaty wcześniej zaciągniętych długów, część środków z nowego, tańszego kredytu konsolidacyjnego możesz przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.
Zaciągając kredyt konsolidacyjny możesz zatem zaoszczędzić czas i pieniądze. Po pierwsze, nie musisz już co miesiąc pamiętać o spłacie kilku zobowiązań, a po drugie zazwyczaj w portfelu zostaje ci więcej pieniędzy, które możesz przeznaczyć na inny cel.
                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                                                              zrozumfinanse.pl

Design by: www.diablodesign.eu