Kategoria:
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Skusiła Cię reklama rat „zero procent”? Przeczytaj i dowiedz się w jaki sposób policzyć, czy takie raty są rzeczywiście dla Ciebie korzystne?
Często spotkamy się ze sloganem reklamującym raty „zero procent”. Na szczęście, wielu klientów wie, że do reklam nie można mieć pełnego zaufania.
Dlatego zawsze należy się upewnić, że taki kredyt nie jest obciążony żadnymi innymi opłatami. Można w tym celu przestudiować umowę kredytu, ale te są przeważnie długie oraz napisane trudno zrozumiałym prawniczym żargonem.
Dlatego, aby upewnić się jakie sa warunki umowy, warto zapytać w placówce finansowej  o kilka spraw, takich jak np:
czy oferowany kredyt jest obciążony jakąkolwiek prowizją bądź inną opłatą  pobieraną od klienta?
czy umowa przewiduje obowiązkowe ubezpieczenie spłaty kredytu, płatne przez klienta?
 
 
Dopiero, gdy upewnimy się,  jakie są opłaty dodatkowe oraz kiedy będą pobrane, oraz czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe, wiemy czy cytowany na wstępie slogan reklamowy jest prawdziwy. Dla pewności żądajmy też zawsze wydruku wielkości obliczonych rat kredytu, który zamierzamy zaciągnąć.
Przykładowo: Kupując telewizor o wartości 2 tys. zł (przy założeniu, że zaciągamy kredyt na całą tę kwotę) i przy zamiarze spłacenia go w 10 ratach, wartość jednej raty powinna wynosić równo 200 złotych.
Można wprawdzie rozważyć ubezpieczenie kredytu na wypadek, gdybyśmy sami nie byli w stanie spłacać rat w terminie (na skutek ciężkiej choroby czy utraty pracy), ale przy kredytach na krótki okres, o stosunkowo niewielkich ratach, ubezpieczenie może okazać się zbędne.
Silna konkurencja, zarówno pomiędzy sieciami handlowymi, jak i bankami, sprawia, że coraz częściej sprzedawcy wabią nas rzeczywiście nieoprocentowanym kredytem. Choć – powtórzmy – zawsze należy być ostrożnym. Kupując w ratach „zero procent” warto też upewnić się, czy dany towar w tej sieci handlowej nie jest droższy niż w innej i w rezultacie zakup tego towaru w innym miejscu nawet na kredyt oprocentowany w ostatecznym rachunku nie wypadnie taniej.

                                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                                                              zrozumfinanse.pl


Kredyty gotówkowe, chwilówki online przez internet, pożyczki społecznościowe. Ubezpieczenia, inwestycje, konta osobiste i wiele innych.Recenzje, poradnik.Design by: www.diablodesign.eu