Kategoria:
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Posiadanie konta bankowego jest dziś równie naturalne jak posiadanie imienia i nazwiska. Podczas studiów konto pomaga zarządzać studenckim budżetem, a równocześnie okazuje się przydatne w codziennych sytuacjach życiowych i podróżach.
W kinach, komunikacji miejskiej czy niektórych pubach studenci mogą liczyć na przeróżne przywileje, zniżki lub promocje. Nie inaczej jest w bankach. Specjalne traktowanie studentów wynika z tego, że są oni perspektywicznymi klientami, na których w przyszłości – po skończeniu studiów i podjęciu przez nich zwykle dobrze płatnej pracy - banki mają nadzieję zarabiać. Banki chcą więc jak najwcześniej związać studentów ze sobą i uczynić lojalnymi klientami w przyszłości. Większość banków komercyjnych działających w Polsce przygotowało specjalną ofertę dla studentów. Wiele z nich otwiera nawet oddziały na uczelniach bądź w pobliżu akademików, by studenci mieli łatwy i wygodny dostęp do swoich pieniędzy. Jeżeli zatem jesteś studentem, otwarcie rachunku bankowego będzie dla ciebie korzystne, nie wiąże się bowiem praktycznie z żadnym kosztami.
 
 
Konta studenckie są tańsze w obsłudze niż konta dla innych klientów. Często za prowadzenie konta i wydanie do niego karty płatniczej nie będziesz musiał w ogóle nic płacić. Banki nie wymagają również regularnych wpływów ani nie wyznaczają minimalnej wartości zasileń. Inne produkty i usługi bankowe, takie jak np. przelewy czy karty kredytowe są także łatwiej dostępne i mniej kosztowne niż w przypadku oferty dla nie-studentów.
Często będziesz mógł także liczyć na specjalne promocje. Niektóre banki do konta osobistego dodają kartę EURO<26 wraz z atrakcyjnymi stawkami ubezpieczenia. Inne w czasie wakacji oferują zwolnienie z opłat za korzystanie z dowolnego bankomatu na całym świecie. Studenci posiadający konto w danym banku mogą również liczyć na specjalne zniżki w klubach, sklepach turystycznych, barach czy biurach podróży. Aktywnym użytkownikom rachunków bankowych niektóre banki fundują dodatkowe nagrody – np. wyjazdy na kursy językowe albo bilety na koncerty.
Jeżeli zatem studiujesz, pomyśl o koncie bankowym. Pomaga ono zarządzać studenckim budżetem, a równocześnie może się okazać przydatne w codziennych sytuacjach życiowych i podróży. Gdy już zdecydujesz się na założenie konta w konkretnym banku, dokładnie przeanalizuj jego ofertę i porównaj ją z ofertą konkurencji. Zastanów się też, czy z tym bankiem chciałbyś się związać na dłuższy czas, czy też konto ma ci służyć jedynie podczas studiów.
                                                                                                                                                                                                                   zrozumfinanse.pl


Kredyty gotówkowe, chwilówki online przez internet, pożyczki społecznościowe. Ubezpieczenia, inwestycje, konta osobiste i wiele innych.Recenzje, poradnik.Design by: www.diablodesign.eu