Grzegorz z Kredyt24.info
Kategoria:
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pobrane  Jak informują media, UOKiK nałożył kary na dwie duże firmy udzielające pożyczki gotówkowe. Mowa tutaj o firmie Net Credit oraz Incredit. Kary są dość wysokie, ponieważ sięgają ponad miliona złotych. Według Urzędu, firmy wprowadzały klienta w błąd, między innymi reklamami telewizyjnymi.

  Pierwszym aspektem, budzącym wątpliwości według Urzędu, był przekaz zawarty w reklamie, mówiący o pierwszej, darmowej pożyczce dla nowych klientów. Umowa tej pożyczki jednak zawiera punkt mówiący o tym, że darmowa pożyczka jest pod warunkiem terminowej spłaty. W przypadku braku spłaty pożyczki w terminie, klient musiałby płacić prowizję a czasem również odsetki. Takie działanie wg Urzędu to wprowadzanie klienta w błąd.

  Kolejną rzeczą, która powodowała dezinformację była zawarta w reklamach, w takiej czy innej formie, „obietnica” pożyczki w 15 minut. Urząd zakwestionował to hasło reklamowe, ponieważ dotyczyło to jedynie klientów posiadających konto w siedmiu bankach a czas 15 minut liczył się od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku a nie od jego złożenia, czego potencjalni pożyczkobiorcy nie wiedzieli. W efekcie ten czas był dłuższy.

  Najważniejszą jednak sprawą była nieprawdziwa wartość RRSO czyli oprocentowanie pożyczki. Według UOKiK, reklamy podawały zaniżoną rzeczywistą stopę oprocentowania.

  Pożyczki jak każdy inny produkt są dla ludzi, ale warto jednak być czujnym i czytać wszystko, nawet małym drukiem. Cieszymy się, że są instytucje, które pilnują spraw konsumentów. Wyżej wymienione firmy odwołały się od decyzji. Z jakim efektem? Zobaczymy.Kredyty gotówkowe, chwilówki online przez internet, pożyczki społecznościowe. Ubezpieczenia, inwestycje, konta osobiste i wiele innych.Recenzje, poradnik.Design by: www.diablodesign.eu