Grzegorz z Kredyt24.info
Kategoria:
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

swinka  Czasy darmowych kont osobistych, oferowanych przez banki zakończyły się tak naprawdę w 2017 roku wraz z dość dużym obniżeniem stóp procentowych. Niższe oprocentowanie powoduje niższe marże odsetkowe. W związku z powyższym, aby prowadzenie kont klientów nadal się dobrze opłacało, banki wprowadziły dodatkowe opłaty. Ta sytuacja spowodowała, że część banków, która eskponowała do tej pory jako atut darmowe konta to już historia. Najczęściej opłaty związane są z założeniem/prowadzeniem konta, wydaniem karty debetowej, wypłatą z bankomatu czy też (rzadko) za przelew.

 

Czy tych opłat da się uniknąć?
Niektórych jak najbardziej. Warto dokładnie poczytać tabele opłat i prowizji w swoim banku.

Prowadzenie konta może być darmowe jeśli spełnimy warunek dotyczący np. minimalnych comiesięcznych wpływów na konto.

Prowizji od wypłat bankomatowych unikniemy wypłacając określoną kwotę (dla przykładu mbank wymaga wypłaty min.50 zł inaczej pobiera prowizję) w określonych bankomatach.

Opłaty za kartę debetową nie są naliczane przy odpowiedniej ilości transakcji bezgotówkowych w miesiącu (wystarczy za np. tankowanie pojazdu płacić kartą).

Odpowiednia ilość przelewów zaoszczędzi pieniędzy za ich wykonanie.

Są też plusy…
Banki chcąc się niejako zrehabilitować za zaistniałą sytuację, oferują coś w zamian. Szukajmy promocji. Często takie konta osobiste wiążą się ze zwrotem części kwoty za zakupy, nagrodami rzeczowymi, wyższym oprocentowaniem a nawet premią pieniężną.Kredyty gotówkowe, chwilówki online przez internet, pożyczki społecznościowe. Ubezpieczenia, inwestycje, konta osobiste i wiele innych.Recenzje, poradnik.Design by: www.diablodesign.eu